Coraz więcej dzieci w bardzo wczesnym etapie swojego życia, zaczyna korektę krótkowzroczności, czyli tak zwanego minusa. Nie można bagatelizować nawet najmniejszej wartości korekcyjnej, która jest przepisana przez Optometrystę, lub lekarza okulistę. Każdy wykryty „minus” we wczesnym etapie życia dziecka, należy korygować nie czekać, że „może się poprawi”. Proszę mi wierzyć wartości minusowe u dzieci się nie poprawiają, wraz ze wzrostem dziecka rośnie gałka oczna, wartości korekcyjne zmieniają swoją wartość w stronę bardziej ujemną. Szacuje się, że do 2050 roku 5 miliardów osób czyli prawie połowa będzie krótkowzroczna, jest to prognoza bardzo dramatyczna. W jaki sposób możemy temu zaradzić? Jest najnowsza metoda, potwierdzona wieloletnimi badaniami, która w sposób skuteczny za pomocą technologii D.I.M.S. hamuje przyrost krótkowzroczności średnio o 60%. Rezultaty skuteczności potwierdzone 2- letnimi badaniami klinicznymi wśród dzieci w wieku 8-13 lat. Kiedy stosujemy takie soczewki okularowe?, Praktycznie zawsze kiedy mamy odczynienia z krótkowzrocznością u dzieci. Jest kilka przeciwskazań do noszenia tego typu soczewek, dlatego tak ważne aby pacjentem zajął się dyplomowany Optometrysta ze współpraca z lekarzem okulistą. W salonie optycznym Veni Vidi W Tarnowie takim doborem zajmuje się ja mgr inż. Lucyna Wrońska-Kłósek dyplomowany, numerowany optometrysta oraz wraz z grupą wspaniałych lekarzy. Profesjonalny sprzęt oraz wyszkolona kadra pracowników dobiorą odpowiedni rodzaj oprawy spełniający wymogi, aby w pełni cieszyć się wygodą i komfortem noszenia okularów.

Dlaczego wybrać soczewki MiYOSMART?

⦁ Przyjazna dla dzieci, bezpieczna, łatwa i nieinwazyjna metoda postępowania w krótkowzroczności

⦁ Wielokrotnie nagradzana, przełomowa soczewka z technologią D.I.M.S.

⦁ Skuteczność potwierdzona badaniami

VENI VIDI Tarnów Mielec Okulary stop

Na czym polega technologia D.I.M.S.

Taka konstrukcja soczewki umożliwia spowolnienie przyrostu gałki ocznej nie tracąc przy tym dobrego widzenia. Soczewka opracowana we współpracy z The Hong Kong Polytechnic University (PolyU). Soczewka okularowa posiada centralny obszar 9,4 mm bez segmentów rozogniskowania, który zapewnia najlepszą ostrość wzroku (BCVA), oraz terapeutyczną strefę komfortu, która pozwala na normalna percepcję wzrokową oraz kontrolę krótkowzroczności w tym samym czasie.

W jaki sposób dbać o wzrok?

Należy pamiętać o spędzaniu czasu na świeżym powietrzu zaleca się około 2 godziny dziennie. Bardzo ważna jest ergonomia stanowiska pracy czy biurka dziecka. Zdrowie oczu przy pracy w bliży zależy także od oświetlenia, prawidłowej postawy siedzącej, raz odpowiedniej odległości od komputera. Krok, którego nie można pominąć to regularne przerwy podczas korzystania z urządzeń cyfrowych. I PAMIĘTAJ O BADANIU WZROKU PRZYNAJMNIEJ RAZ W ROKU

Żródłó: HOYA

Optometrysta mgr inż. Lucyna wrońska-Kłósek

Ul. Gumniska 3/2,

33-100, Tarnów

Godzinny otwarcia:

Poniedziałek- Piątek 09:00 – 18:00

Sobota 09:00 – 14:00

VENI VIDI Tarnów Mielec Opinie

Social Media