Joga oczu

Joga oczu jest jednym ze sposobu na utrzymanie wzroku w dobrej kondycji.

Zdecydowanie zbyt dużo czasu spędzamy przed komputerem,telewizorem,czy telefonem,te wszyskie urządzenia elektroniczne emitują światło niebieskie, które ma szkodliwe działanie dla naszych oczu, to sprawia że nasz wzrok jest nadwyrężony,a ty szybciej odczujesz skutki starzenia się tego narządu.

Twoje oczy potrzebują relaksu!

Zdrowotne właściwości Jogi.

Joga to ćwiczenia które polegają na rozciąganiu ,oddychaniu i medytacji, można ćwiczyć ją w każdym wieku. Gimnastykę można robić w dowolnym miejscu, ważne jest by ćwiczenia były systematycznie powtarzane kilkanaście razy dziennie. Byłoby idealnie, gdyby w ciągu dnia zajęły ci w sumie ponad pół godziny. Joga dla oczu to forma relaksu,która pomaga rozluźnić i zmniejszyć zmęczenie oczu.

Zaczynamy ćwiczyć!

Pamiętaj ćwiczenia zaczynamy od odprężenia się, weź kilka głębokich oddechów, rozluźnij mięśnie karku ,jeżeli masz taką możliwość patrz na kojącą zieleń w domu lub za oknem.

1. Znak nieskończoności.

Wyobraź sobie znak nieskończoności i próbuj wodzić wzrokiem po jego obwodzie. Zapamiętaj aby ćwiczenie rozpocząć od lewej dolnej części ósemki i prowadzić wzrok do skrzyżowania linii, kierując go ku górnej części ósemki.

2. Mruganie.

Ćwiczenie polega na intensywnym mruganiu czyli naprzemiennym zamykaniu i otwieraniu powiek. Na to ćwiczenie warto poświęcić conajmniej minutę każdego dnia. Mruganie nawilża oczy, rozluźnia męśnie i je wzmacnia.

3. W prawo i w lewo.

Zamknij oczy i rozluźnij mięśnie czoła. Przesuwaj oczy w prawo do momentu, gdy poczujesz napięcie mięśni gałki ocznej. Przez chwilę utrzymuj oczy w tej pozycji. Powtórz ćwiczenie, przesuwając teraz oczy w lewo. Powtórz to pięć razy. Ćwiczenie wykonuj bardzo wolno.

4. Prosto w słońce.

Nikt Ci nie każe patrzeć prosto w słońce z otwartmi oczami. Skieruj twarz z zamkniętymi powiekami do słońca i powoli poruszaj głową w górę w dół, w prawo w lewo, zawsze tak, aby promienie słoneczne padały na twarz ze wszystkich stron. Zanim oczy przyzwyczają się do tego ćwiczenia, mogą trochę boleć i łzawić. Jeśli tak będzie, na początku co pewien czas przesłaniaj oczy dłonią.Promienie słoneczne pobudzają nerwy siatkówki i krążenie krwi .

5.Blisko i daleko.

Jeśli dużo pracujesz na komputerze, co godzinę odrywaj wzrok od monitora. Wstań od komputera podejdź do okna znajdź najbardziej oddalony punk który jesteś wstanie zobaczyć i skup się nanim a potem na inny leżący bliżej. Powtórz to kilka razy. Potem zrób parę ruchów gałką oczną w prawo,lewo,góra ,dół Powtarzaj kilka razy.

Ul. Gumniska 3/2,

33-100, Tarnów

Godzinny otwarcia:

Poniedziałek- Piątek 09:00 – 18:00

Sobota 09:00 – 14:00

VENI VIDI Tarnów Mielec Opinie

Social Media