Idąc ulicami gorącego miasta widzę mijających mnie ludzi, ludzie to moda…W blasku słońca, w wystawach sklepowych odbijają się okulary słoneczne!

Historia okularów przeciwsłonecznych jest bardzo interesująca i pełna fascynujących detali. Okulary przeciwsłoneczne dziś to jeden z tych gadżetów, który jest podstawową częścią naszej garderoby! W ciągu całego naszego życia, każdy z nas będzie miał nie jedną parę okularów przeciwsłonecznych. Pierwsze okulary przeciwsłoneczne znane nam dzisiaj pojawiły się w 1752 r w Wielkiej Brytanii. Pierwsze eksperymenty z kolorowymi soczewkami, były przeznaczone dla osób chorych na syfilizm, aby uchronić ich przed uporczywym światłem. Inuci – mieszkańcy mroźnej Arktyki, mieli swój sposób, aby zapewnić ochronę swoich oczu przed ostrym światłem odbijającym się od lodowej tafli śniegu. Okulary te wykonywane były z kości i drewna. Znane i używane w obecnej formie okulary przeciwsłoneczne zostały wdrożone do produkcji w latach 30 XX wieku.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem.

Odpowiedni filtr w okularach przeciwsłonecznych, chroni wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych

Wybierajmy się do salonu optycznego po dobre okulary, gdyż mamy pewność, że jest to produkt wysokiej jakości z atestami gwarancji.

Są tańsze odpowiedniki… okularów przeciwsłonecznych, ale czy będziemy pewni, że ten produkt będzie spełniał nasze oczekiwania co do ochrony wzroku?

Wcale nie, są to okulary robione z najniższych jakości materiałów oraz powłok, a często jest to „kawałek plastiku” zamocowany w niskiej jakości oprawie.

Czy zatem warto oszczędzać na zdrowiu naszych oczu…? JA mówię zdecydowanie, że NIE

Jakie okulary będą do nas pasować?

Jeśli Ci się wydaje, że Twoja głowa jest kwadratowa to będą do Ciebie pasowały okulary typu pilotki lub kocie oko, taki kształt nada wysmuklenia.

VENI VIDI Tarnów Mielec Okulary na lato

Jeśli masz wrażenie, ze Twoja twarz jest okrągła wybieraj okulary, które optycznie wyszczuplą i wydłużą twoją twarz. Sprawdzą Ci się okulary w kształcie kwadratu lub prostokąta.

VENI VIDI Tarnów Mielec Przeciwsłoneczne

A jeśli myślisz, że masz twarz w kształcie trójkąta, wybierz okulary przypominające kształt motyla, optycznie zmniejszą szerokość skroni co sprawi, że będziesz się czuła komfortowo

VENI VIDI Tarnów Mielec przeciwsloneczne

A teraz mamy petardę, kształt twarzy stworzony do noszenia okularów

OWAL

Jakie okulary będą do Ciebie pasować, prawie wszystkie, tylko pamiętaj, aby były co najmniej tak szerokie jak najszersze miejsce Twojej twarzy!!

A jeśli Twoja twarz jest prostokątna, i wybierasz okulary przeciwsłoneczne pamiętaj, aby optycznie się skrócić, co to znaczy wybieraj okulary przypominające owal, sprawdzi się tez świetnie kocie oko, lub prostokąty.

Jeśli masz wątpliwości, czy okulary do Ciebie pasują lub zamierzasz kupić nowe zapraszam Cię na fachową pomoc w doborze opraw stworzonych dla Ciebie, abyś czuł się Sobą.

Veni Vidi , Zapraszam

Ul. Gumniska 3/2,

33-100, Tarnów

Godzinny otwarcia:

Poniedziałek- Piątek 09:00 – 18:00

Sobota 09:00 – 14:00

VENI VIDI Tarnów Mielec Opinie

Social Media